A VELUX elkötelezte magát arra, hogy a párizsi megállapodás legambiciózusabb ütemtervének megfelelően csökkentjük kibocsátásunkat, és hogy a vállalat történelmi károsanyag-kibocsátásának 100 százalékával megegyező semlegesítést fogunk elérni. Ezzel hozzájárulunk a Párizsi Megállapodás nemzeti éghajlati célkitűzéseihez.
A VELUX a WWF-fel (World Wildlife Fund) kötött 20 éves partnerség keretében 2021-ben elindítottuk az első erdővédelmi és helyreállítási projektünket, amely már javában zajlik Ugandában, és a becslések szerint 2041 előtt mintegy egymillió tonna szén-dioxidot fog megkötni. Az első projekt 28 000 hektáron valósul meg az ugandai Albertine Riftben, amely a biodiverzitás bölcsője; trópusi nedves erdőiben több ezer növény- és állatfaj él. Az erdőtelepítési projektek portfóliója az Ecuadorban, Madagaszkáron és Vietnámban megvalósuló három további erdőtelepítési projekt bejelentésével vált teljessé. A jelenlegi ugandai projekttel együtt a teljes erdőportfólió várhatóan legalább 4,5 millió tonna szén-dioxidot – mely a VELUX Cégcsoport által 1941-es alapítása óta kibocsátott összes CO2 (1. és 2. hatókör) mennyisége – fog csökkenteni és a légkörből kivonni.
A WWF-fel közös Forest projekt illeszkedik a VELUX által is adaptált nature positivity filozófiához: ez a szemlélet a biológiai sokféleség, a tiszta víz és más természeti erőforrások megőrzését tartja szem előtt, miközben erősíti a bolygó és a társadalom ellenálló képességét. A nature positivity értelmében kialakított üzleti modell hosszú távon az okos irányítást, a stabil társadalmat és az egészséges gazdaságot látja működőképesnek, és ehhez a megújulást, az ellenálló képesség növelését és a körforgásos modellt használja alapnak a szennyezés és a pusztítás helyett.
A biodiverzitás megőrzését és/vagy visszaállítását célzó programok esetén is fontos, hogy a cég kapcsolódni tudjon hozzá. Jó példa erre a cseh Mattoni cégcsoport kezdeményezése, amely az ásványvíz forrása mellett található erdő élővilágát célozza.